Jak stworzyć biuro domowe

Ponieważ tak wielu z nas wciąż pracuje w domu, nadszedł czas, aby przekształcić prowizoryczne biura przy naszych stołach kuchennych w bardziej autentyczne miejsca pracy, które zwiększają wydajność, kreatywność, produktywność – i faktycznie sprawiają nam radość.

Trzeba przyznać, że siedzenie ze skrzyżowanymi nogami z komputerem na kolanach w salonie nie jest idealne na osiem godzin lub dłużej dni pracy.
Chociaż było to w porządku przez kilka tygodni, ponieważ firmy nadal wdrażają zasady dotyczące pracy w domu, podstawą sukcesu jest prawdziwe biuro domowe w mieszkaniu. Praca w domu (znana jako WFH) ma zalety. Zapewnia elastyczność, a brak dojazdów do pracy oszczędza nam czas i pieniądze – i ma korzyści dla środowiska. Zaciera jednak granicę między życiem osobistym i zawodowym. Rozwiązaniem jest miejsce na rozdzielenie obu.

Aby to zrobić, najprawdopodobniej już rozumiesz swoje podstawowe potrzeby dotyczące pracy w domu. Potrzebujesz stołu roboczego i biurka komputerowego? Czy miejsce na biurku na stojąco sprawi, że będziesz bardziej energiczny? Potrzebujesz szafki na dokumenty? Jakieś dodatkowe wyposażenie?

Warto zastanowić się nad stołem biurkowym zamiast lub oprócz krzesła, aby móc czasem stać i pracować. Ta zdrowa opcja może poprawić zmęczenie i sztywność po zbyt długim siedzeniu. Ergonomia jest ważna przy wyborze mebli i ustawianiu biura, aby uniknąć problemów z plecami, nadgarstkiem lub innymi problemami. Piłki do jogi to świetne krzesła! Wielu z nas nauczyło się teraz, że nienaturalne przejmowanie się nad naszym obszarem roboczym powoduje dyskomfort już za kilka godzin w ciągu dnia.

Teraz, gdy wiesz, co powinno pociągać za sobą Twoje biuro domowe, musisz zacząć pracować nad przestrzenią, aby to pomieścić. Idealnie byłoby zapewnić prywatność – na przykład wolny pokój z drzwiami. Zmniejsza to hałas, co ma kluczowe znaczenie, gdy rozmawiasz przez telefon lub rozmawiasz przez zoom. Jeśli nie masz tyle miejsca, aby poświęcić się biuru, oddzielić część od reszty pokoju.

biuro domowe

Kilka porad:

– Udekorować. Dodanie roślin lub certyfikatu w ramce, aby było wygodne, żywe i profesjonalne.


– Oczyść swoje nowe biuro z bałaganu. Biurko otoczone pudełkami do przechowywania, rzemiosłem i zapasową odzieżą tylko spowoduje stres.


– Naturalne światło jest ważne, więc upewnij się, że przestrzeń jest wystarczająco blisko okna. Udowodniono, że naturalne światło poprawia nastrój, a także może pomóc w zmęczeniu oczu i bólach głowy.


– Feng Shui, który zaleca aranżację pokoju i umieszczanie przedmiotów w określonych obszarach, aby zapewnić przepływ dobrej energii, to filozofia, którą należy zbadać, kończąc przestrzeń, aby była bardziej wygodna i produktywna.


– Na przykład w Feng Shui większość ludzi poczuje się bardziej zrelaksowana z biurkiem skierowanym w stronę okna lub drzwi, a nie tyłem do drzwi. Lepiej jest patrzeć w okno, ponieważ naturalne światło energetyzuje. Jeśli nie możesz ustawić biurka pod kątem, który pozwala zobaczyć zarówno drzwi, jak i okno, umieść lustro na ścianie przed sobą, aby zobaczyć, co jest za tobą. Zwiększa pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.


– Inspiracje możesz zawiesić na ścianie. Gołe ściany nie inspirują.
– Dźwięk jest energią dodatnią, gdy nie jest nadmiernie obciążony. Otwórz okno i ciesz się śpiewem ptaków w pobliżu. Umieść małą fontannę z wodą w rogu (z dala od komputerów). Poczuj świeże powietrze.


– Wybierając motyw kolorystyczny, pomyśl o umiejętnościach potrzebnych do odniesienia sukcesu w swojej karierze. Jeśli Twoja kariera jest stresująca, pomyśl o monochromatycznych stonowanych tonach.


– Jeśli potrzebujesz energetyzującego koloru do swojego domowego biura, Zalecam zielenie dla kreatywności.


– Zakończ dzień, upewniając się, że twoje biuro jest zorganizowane na następny. Usuń filiżanki kawy, pocztę, dodatkowy papier, oczyść pulpit. Sprawi, że następny dzień będzie łatwiejszy i gotowy do wykorzystania dnia roboczego!

Po skonfigurowaniu utrzymywanie dedykowanych godzin może pomóc w przepracowaniu lub odwróceniu uwagi od pracy. Zaletą pracy w domu, jest elastyczność, więc oczywiście mogą zdarzać się dni, w których pracujesz trochę dłużej lub rano śpisz trochę dłużej, ale śledź swój czas.

Wreszcie, gdy dzień się skończy, odpraw rytuał na koniec dnia. Wyłącz sprzęt roboczy i zrób coś, aby „nazwać to dniem”. Przenieś się do innego pokoju lub na zewnątrz z filiżanką herbaty lub książką. Idź pobiegaj lub zachęć przyjaciela lub członka rodziny do rozmowy niezwiązanej z pracą.

Dzieląc przestrzeń roboczą i osobistą w mieszkaniu, osiągasz lepszą równowagę, dzięki której praca w domu będzie korzystna dla Twojego sukcesu i szczęścia.